NİŞAN PASTASI NASIL OLMALI ?

NİŞAN PASTASI NASIL OLMALI ?

Nişan pastası nişan seremonisinin vazgeçilmezlerindendir.  Evlenecek olan çiftlerin birbirlerini daha iyi tanıyacağı , birlikte daha çok karar vermek ve hareket etmek zorunda kalacakları, düğün öncesi yüzlerce organize ve planları birlikte yapacağı belkide en stresli ama bir okadar en güzel dönemdir 🙂

Bu dönemde nişan günü gelip çatmadan önce bir çok hazırlığın ve planlamanın yanında NİŞAN PASTASI detayını asla son günlere bırakmayınız.

Genelde zaten telaşlı olan çiftlerin gerginliği nişan pastasının son günlere bırakılması ile çiftler arasında ciddi sorunlar yaşatabilecek seviyeye gelmektedir.  Buna bazı müşteri diyaloglarımızda şahit oluyoruz.

Birde nişan pastasının kız tarafınamı erkek tarafınamı ait olması konusu var ki 🙂 buda tam bir muamma..  Kız tarafı erkek tarafından bekliyor .. erkek tarafı nişan kıza aittir diye dahil olmuyor derken son gün tam bir nişan pastası kaosu yaşanıyor.. 🙂 Günler öncesinden nişan pastanızın kim tarafından nereye yaptırılacağına karar vermiş olması gerekmektedir.

Gelelim nişan pastası seçimine..

Öncelikle Nişan pastası çiftleri temsil edeceği için pastanın özellikle tasarımı iyi düşünülmeli gerekirse onlarca örnek bakılmalı ve hayallerinizde canlandırdığınız pasta modelini butik pastacınıza detaylıca tarif etmelisiniz.. Pastanızın rengi, dokusu, kaç katlı oluşu ve içeriğinin nasıl olacağı konusunda aceleye getirmeden içinize sinene kadar detaylıca düşünüp öyle karar veriniz. Çünkü bu sizin en özel günlerinizden birisi .

Nişan pastaları eskiden pastane usulü bol krem şantili bol güllü dallı üzerinede tarih ve isimlerin yazıldığı pastalardan ibaretti. Ancak butik pastacılık sektörü geliştikçe nişan pastası trendleride değişti.

Son yılların trendlerinde Nişan pastanızın iki veya üç katlı olması şık duracaktır. 3 Katlı bir pasta size kişi sayısı olarak fazla geleceğini düşünebilirsiniz. Çözümü var. 🙂 Alt katlarını maket pasta olarak tasarlayabiliyoruz . Böylece hem istediğiniz modeli hemde görkemli ve şık bir pasta yaptırma imkanınız olacaktır.

Nişan pastaları düğün pastalarına göre biraz daha sade , söz pastalarına görede biraz daha şık ve gösterişli olmalıdır.

Nişan pastanızı nişan gününüzde giyeceğiniz kıyafetinizin renk ve tarzına uygun yaptırma gibi yeni akımlarda mevcuttur.

Nişan pastanızı yaptırmaya karar verdiğiniz butik pastacınızın mutlaka referanslarını inceleyiniz .. örnek pastaların kendine ait olup olmadığı konusunda mutlaka teyit alınız. En özel gününüzde hayaller hayatlar durumuna düşmemek için bu konuda da tedbirli davranmanızda fayda var. Çok şahit oluyoruz detaylı araştırmadan referans alınmadan yaptırılan pastaların son dakika büyük krizlere sebebiyet verdiğini..

En önemli konulardan biride nişan pastanızın içeriği ve lezzeti.. En sevdiğiniz kıymet verdiğiniz dostlarınızın davet edildiği nişanınızda herkesin severek ve methiyeler dizdiği lezzetli bir pasta sizi oldukça mutlu edecektir.  Ancak içi kimyasal gıda takviyeleri ile dolu bir pasta malesef damaklarda hoş bir lezzet bırakmayacaktır.

Pastanızı yaptırmadan önce mutlaka teyit alınız. Pastanın içeriği nasıl hazırlanacak.. pandispanyasında kıvam artırıcı ovaleks diye tabir edilen petrol asıllı kimyasal katkı maddesi varmı mesela.. çikolatasında ne kullanıyor hangi menşeili ve kalitede çikolata kullanacak, tercihiniz meyveli bir pasta içeriği olacaksa pastanız nekadar zaman önce hazırlanacak, hazır pandispanya unu gibi mix karışımlar kullnıyormu veya kremasının içeriği nasıl ? hazır krema karışımımı ? gibi detaylar pastanızın daha lezzetli ve en önemlisi sağlıklı olması misafirlerinize mahçup olmamanız için önemli detaylardır.

Nişan pastası modellerimizi incelemek için tıklayınız..

 

Ella Butik Pasta

Elin & Ömer KARATAŞ

 

NİŞAN PASTASI

MODELLERİMİZDEN ÖRNEKLER

DAHA FAZLA ÖRNEK MODEL İÇİN BİZİMLE İRTİBATA GEÇEBİLİRSİNİZ.

admin

%d blogcu bunu beğendi: