Butik Pasta Nedir ?

Butik pasta

Butik pasta denildiğinde ilk akla gelen soru normal bildiğimiz pastadan ne farkı var ? sorusu akla gelmektedir.

özetle butik pasta nedir ? açıklayalım

Butik pasta ismi ile müsemma butik.. yani kişiye özel tasarım, lezzet ve renklerde olan özel dizayn edilmiş pastalardır.  Ayrıca butik pasta kişiye özel üretildiği gibi aynı zamanda en önemli özelliği de günümüz pastanelerinde kullanılan gerek pandispanyasında gerek içeriğinde kullanılan kimyasal katkı maddelerinden arındırılmış daha sağlıklı içeriğe sahip pastalar anlımanada gelmektedir.

Daha çok tabiri caizse anne eli değmiş ev mutfağı lezzetinde pastalardır.

Her cafcaflı kişiye özel tasarlanmış pasta Butik pastamıdır hayır.  Bir pastanın butik pasta vasfını alabilmesi için yukarıda izah ettiğimiz gibi öncelikle örneğin ovaleks denilen pandispanyanın daha kabarık ve yumuşak olmasını sağlayan daha seri üretim yapılabilmesini sağlayan muhteviyatı petrol asıllı kimyevi maddenin kullanılmamış olması gerekmektedir. Ayrıca yine eklemek gerekir ki .. Malesef butik pasta adı altında yapılan pastaların bir çoğunda hazır mix un karışımları ve hazır kremalar kullanılmaktadır.

Pastanızı  yaptırırken eğer sağlıklı ve gerçek bir butik pasta sipariş vermek istiyorsanız yukarıda saydığımız kriterlerin mevcut olup olmadığını inceleyiniz.

Diğer önemli bir husus ise .. en özel günleriniz için yaptırmak istediğiniz butik pastanızı sipariş vermeden önce pastacınızın diğer referanslarını inceleyiniz , görsellerinde kullandığı pasta örnekleri kendinemi ait yoksa başkalarının referanslarınımı kullanıyor..

Daha sonra hayaller , hayatlar 🙂 konumuna düşmemek , hayal kırıklığına uğramamak için bu konuda önemli bir detaydır.

sevgilerimizle ..

Ella Butik Pasta

Elin – Ömer KARATAŞ

admin

WhatsApp-TIKLA VE HEMEN BİLGİ AL whatsapp
%d blogcu bunu beğendi: