Kremalı Pastalar Ve Özellikleri

KREMALI PASTALAR

Kremalı pastalar her ne kadar pastanelerden gözümüz aşina olsa da butik pastacılıkta kremalı pastalar kullanılan malzeme kalitesi, endüstriyel katkı maddelerinden uzak yöntemler ile pişirilen pandispanya ve kremaları ile daha lezzetli ve göz alıcı olmaktadır.

Butik pastacılıkta kremalı pastalar pastanelere kıyasla üzerinde alışılagelmiş çikolata rendeleri, çikolata çubukları veya sağlıksız jöleler ve konserve meyve parçaları yerine.. konseptinize uygun daha lezzetli ve renkli görünüme sahip kremalar ile süslenmektedir.

Kremalı pastalar şeker hamurlu pastalar kadar geniş bir yelpazesi olmasada istenilen renk , doku ve içerikle hazırlanabilir. Gök kuşağı renklerinden tutun,  kesilince içinden bonbonların çıktığı pastalara dönüştürülebilir.

Kremalı pastalarda dikkat edilmesi gereken konu ise butik pastacının zengin içerikli kremalar yerine hazır kremşantimi kullanıyor, ev yapımı kimyasallardan uzak pandispanyamı kullanıyor yoksa endüstriyel hazır mix karışımlardan ve kıvam artırıcı olan ovalex gibi son derece sağlıksız kimyasal gıdalarmı kullanıyor ?

Bu konulardaki hassasiyetiniz ve seçiciliğiniz özel günlerinizde lezzetli ve şık butik pasta yemenizi ve hayal kırıklığına uğramamanız için önemlidir.

admin

WhatsApp-TIKLA VE HEMEN BİLGİ AL whatsapp
%d blogcu bunu beğendi: