Grip Salgını ve Pasta Siparişi

Merhaba , Bugün Ellam butik pasta olarak bir konu hakkında dikkatinizi çekmek ve bilgilendirmek isteriz.

Malumunuz son zamanlarda yeni nesil grip salgınları ile tüm dünya sarsılmakta. Aynı zamanda klişe kış gripleri veya virüsleri her zaman biz insanlar için sorun olmuş ve yaşam kalitemizi düşürmektedir.

Bu korkutucu virüs salgınlarının büyümemesi ve kontrol altına alınabilmesi için herkesin kendi payına düşen dikkat ve özeni göstermesi gerekmektedir.

Gıda sektörü bu konuda en çok dikkat etmesi gereken sektörlerden biridir.

Örneğin hijyen şartlarına dikkat etmeyen bir pastahane veya butik pastacı ürettiği 40 kişilik bir pastayı yiyen 40 kişiyi farkında bile olmadan hasta edebilir.

Kullanılan malzeme kalitesi , üretim ve saklama koşullarının önemli olan gıda sektörümüzde dikkat edilmesi ve özen gösterilmesi gereken en önemli konulardan biride budur.

Özellikle salgın hastalıkların gündemde olduğu bu günlerde maskesiz ve eldivensiz çalışmak asla doğru değildir. Çalışma ortamı mesai saatleri içinde belirli sıklıklarda dezenfekte edilmelidir.

Gıda üretiminde rol alan kişiler hijyen konusunda en hassas olması gereken kişilerdir.  bu konuda tüm meslektaşlarımızı daha duyarlı ve vicdanlı olmayı hatırlatmak istedik.

çünkü hepimiz az yada çok ihtiyacımız olan besinleri hazır alıyoruz.  ve aynı riskle karşı karşıyayız.  kendine istemediğini başkasına yapma felsefesi ile hareket edersek.. hepimiz kazançlı çıkarız.

Ellam Butik Pasta

Elin & Ömer Karataş

 

 

admin

WhatsApp-TIKLA VE HEMEN BİLGİ AL whatsapp
%d blogcu bunu beğendi: